A YouTube-csatorna az az eszköz a kezedben, amellyel talán legkönnyebben megvalósíthatod és sikerre viheted a videós stratégiádat. Korábban sose volt még ilyen egyszerű a dolgod, hiszen akár külső segítség nélkül is felépíthetsz egy saját csatornát, amit ügyesen menedzselve tízezrekhez (százezrekhez?) juttathatod el rendszeresen az üzenetedet.
Nézzük, hogyan menedzseld a YouTube-csatornád.
Újabb vita készül?
Mostani cikkünk várhatóan vitaindító lesz, ahogyan egy korábbi anyagunk is az volt, amikor egy érthető, de egyszerűen megcáfolható kritikával találtuk szemben magunkat: azzal, hogy videót nem lehet 5500 forintból forgatni.
De lehet, és ezt be is bizonyítottuk, a kikerült 2 videó (első itt, második itt) 1000 forintba se került nekünk részenként.
Jó, jöhet a folytatás a kritikusok részéről, hogy igen ám, de mi értünk hozzá, és az a bizonyos 5500 forint nem számol például a tudással, meg azzal, hogy azt mennyi idő és munka megszerezni. Ez igaz, hiszen nekünk volt házon belül valaki, aki értett az operatőri részhez, és a vágást is mi csináljuk. Mindez munkaidőt visz el, tehát költsége van.
Órákig vitatkozhatunk azon, hogy a cégvezető által (gyakran hétvégén) megírt blogbejegyzést hova és hogyan számoljuk. Miképp számoljuk el azt, hogy mi például szombaton, a szabadidőnkben forgattunk? Hogy este vágunk és levelezünk, nem várunk ezzel másnap reggelig.
Videót 5500 forintból az fog csinálni, akit képzi magát, illetve felkutatja a legjobb lehetőségeket:
- Úgy dönt, hogy ezt csinálni akarja, ezért az első kezébe kerülő eszközzel nekiáll dolgozni (és nem sajnálkozik, hogy nincs jobb).
- Edukálja magát (YouTube-tutorialok segítségével, ugyanis egy rakás how-to érhető már el).
- Tanul az úttörőktől (azoktól a vloggerektől, akik úgy lettek sikeresek, hogy nem toltak be induláskor nagyobb összegeket).
- Elfogadja, hogy ez a munka lemondásokkal jár.
Megteheted, hogy vállalkozóként 4-kor kizárod az agyadból a cégedet, de akkor a másnapi mutatók meg fognak lepni.
Már készül a Kontentbe a Zállatorvosról szóló cikkünk, akiről kiderült, hogy most már lényegében mindent maga csinál, mert kitanulta, időt szánt rá, és nem derogál neki, hogy rajzolnia kell, meg zajt-zörejt felvennie. Persze az animáció egy kicsit más tészta, hiszen idő kell hozzá, kevesebbet készíthet, de a helyzet ugyanaz. Ma már 1,4 millió megtekintéssel rendelkezik.
Much stábigény, wow költségek
Egy szellemiséget szeretnénk átadni neked: ahhoz, hogy értelme legyen létrehozni egy YouTube-csatornát, és hogy megfelelően tudd menedzselni, tudnod kell, mennyit érdemes befektetni annak fenntartásába, majd a maximumot kell kihoznod abból.
A dolog nemcsak arról szól, hogyan keresőoptimalizálhatsz egy videót, hanem arról is, hogy már a gondolkodásod alapját meg kell változtatnod. Olyan gazdává kell válnod, aki a lehető legtöbb dolgot képes elintézni a ház körül (vagy olyan embert kell felvenned, aki képes erre).
A cikk érdemi részét csak előfizetőink láthatják. Légy az, és te is begyűjtheted a tudást, amire szükséged lehet a jövőben!
Előfizettél már? Ha igen, akkor itt tudsz bejelentkezni. Még nem vagy előfizetőnk? Olvasd el itt, hogy mi mindent tartalmaz az előfizetés, miért éri meg és miért nem akarsz ebből kimaradni.
Ez a doboz pontosan 24079 karakternyi színtiszta tudást rejt.
Egy professzionális YouTube-csatorna üzemeltetése összetett munkát és tudást, valamint folyamatosan bővülő tapasztalatot igényel. Ha belevágsz, készülj fel arra, hogy ez lesz életed egyik legnagyobb marketingkihívása, de cserébe elképesztő sikereket érhetsz el.
Több ezer emberhez juthatsz el, és több ezer embernek közvetítheted a mondanivalódat.
Vélemény, hozzászólás?