Nem állíthatom, hogy a rendezvényekkel kapcsolatos értékelésgyűjtésekről már mindent tudunk. A marketinges elfogadja, hogy a piac mindig változik, a tudás folyamatosan avul.
Azt viszont gyanítom, hogy az alább bemutatott tapasztalattömeg hasznos lesz neked, ha rendezvényeket csinálsz – ugyanis több tucatnyi rendezvény alatt kitapasztaltunk néhány működő fogást, így ezekre már nem neked kell rájönnöd.
Nézzük, hogyan gyűjts értékeléseket.
A cikk elolvasása előtt nézd meg ezt a 2 anyagot
A témáról írtunk már: letölthetővé tettük a „tökéletes értékelőlapot”.
Hasznos továbbá az az anyag is, amely megmutatja, hogy hogyan kommunikálj a rendezvényed különböző szakaszaiban.
Ha még nem láttad ezt a 2 anyagunkat, akkor az elolvasásukkal kezd, mert építünk rájuk.
Legyen értékelőlapod
Mit keres itt ilyen tipp?
Nos, ezt ne tőlem kérdezd, hanem azoktól a rendezvényesektől, akik az eseményük után nem gyűjtenek résztvevői visszajelzéseket.
Ez kihagyott ziccer, mert az értékeléssel:
- közvetlenül növeled a résztvevők elégedettségét (az értékeléskérés puszta ténye is mutatja, hogy érdekel téged az, hogy milyen élményt és értéket kaptak)
- közvetetten növeled az árbevételed (a piackutatás egy olyan lyukas hordó, amit mindig tölteni kell vízzel, hogy a kampány alatt ne maradj szomjas – ráadásul akkor telik meg újra és újra a rendezvényed, ha folyamatosan fejleszted, ahhoz pedig tudnod kell, hogy min kell dolgoznod még)
- kielégíti a kíváncsiságod (valld be: ha előadsz, téged is érdekel)
- plusz egy üzenetet kapsz az utókommunikációhoz ésvagy a következő kampányodhoz (azaz: meg tudod mutatni, hogy a tréningsorozat előző alkalmával milyen jó volt a nap)
- a meghívott előadóidat még jobban tudod szolgálni (ezt előadói kalappal a fejemen mondom: maroknyi rendezvényről kapunk visszajelzéseket, ahonnan pedig kapunk, azt megjegyezzük)
Ha értékeléseket gyűjtesz, már ezzel leléped azokat az eseményeket, ahol ezt elfelejtik (vagy simán ignorálják).
A rendezvényed indulása előtt legyél kész
Minimum azt a döntést hozd meg, hogy papíron kéred-e be vagy digitálisan – ha papíron, akkor logikusan nyomtatnod kell, illetve a rendezvényed menetébe be kell illesztened a folyamatot (mikor kapják meg, hogyan szeded össze). Az eseményed alatt erre aligha lesz időd.
Bár a fönt linkelt cikkben azt olvashatod, hogy a papírra szavaztunk (hatékonysága miatt), legutóbb a Content Plage-on mégis digitális értékelőlapot küldtünk ki.
Ennek okai:
- a nagyobb rendezvény mind értékben, mind elköteleződésben (2 nap Siófokon) ad annyit, hogy a kitöltési hajlandóságot növelje (nagyobb a rendezvény „gravitációja”: egy meetupot könnyebb fejben „nyugtázni”, egy konferenciánál viszont napokig lelkesek maradnak a résztvevők)
- intenzívebb az utókommunikáció, a digitális értékelőlap pedig kommunikációs apropót ad (ha még nem töltötted ki, akkor kérlek, tedd meg, de egyébként itt az Instagramunk, itt az elővételi stb.)
- rugalmasabb neked és a résztvevőknek is (nem egyszerre távozik mindenki, hanem a hotelből különböző időpontokban csekkolnak ki a vendégek)
Megoldható lett volna papírral is?
Meg hát.
De a rendezvényed indulása előtt tudnod kell, hogy melyik verziót választod – és a döntésedet érvekkel támaszd alá (tehát ne azért használj valamit, mert csak az jutott eszedbe).
Figyelj a kitöltések „tisztaságára”
A gyakorlati tippeket előfizetőink már olvassák. Legyél te is előfizetőnk, mert meg fog térülni neked.
Előfizettél már? Ha igen, akkor itt tudsz bejelentkezni. Még nem vagy előfizetőnk? Olvasd el itt, hogy mi mindent tartalmaz az előfizetés, miért éri meg és miért nem akarsz ebből kimaradni.
Ez a doboz pontosan 9033 karakternyi színtiszta tudást rejt.
Ha marketinges vagy, viselkedj úgy
Rákérdezünk arra, hogy jönne-e jövőre is, mégpedig így:
Mivel a kérdőív anonim (opcionális a név megadása), így korlátozottan tudjuk utókövetéshez fölhasználni. Figyeld meg azt is, hogy itt is beraktunk egy véleménybekérőt, ahol direktben rákérdezünk, hogy mit kell csinálni ahhoz, hogy jövőre is eljöjjön.
A válaszok pedig:
Úgy érzem, a Content Plage menő lett.
A tanulság viszont nem a konferenciánk menősége, hanem az, hogy a kérdőív után egy apró igent elültetsz a résztvevő fejében, így a kampányod során könnyebben hozza meg azt a döntést, hogy a következő rendezvényre is jegyet váltson. Ez egy meggyőzési alapelv: a konzisztencia.
Emberek vagyunk: egy rendezvény után felemelő érzés az ilyesmit látni, szóval ez a konzisztencia mellett egy kicsit önjutalmazás is.
Van egy olyan rendezvénymarketinges tipped, amit itt kihagytunk? Írd meg itt kommentben vagy a belső csoportban!
Vélemény, hozzászólás?