Ez a cikk nem arról szól, hogy a salesoldaladon hogyan vezesd be a terméked árát, vagy a webáruházadban hogyan jelezd az árakat.
Ez a cikk abban segít, hogy hogyan kommunikáld a megrendelőidnek az áraidat, mi csinálj és mit ne csinálj, és mit tegyél, ha valaki szerint túl magas az ár. És hogyan csökkents árat árcsökkentés nélkül. És miért ne csökkents soha árakat.
Tehát a cikk tanulságait az inboxodban tudod hasznosítani.
Ha szolgáltató vagy és árajánlatokat adsz, akkor ezt a cikket olvasd el.
Az egész cikk előfizetős, mert itt a saját tapasztalatainkat és árazási taktikáinkat mutatjuk meg. Itt tudsz csatlakozni az előfizetők egyre sikeresebb és egyre bővebb táborához (megéri).
Az árazási taktikáinkat előfizetőink már olvassák. Ne maradj le tőlük.
Előfizettél már? Ha igen, akkor itt tudsz bejelentkezni. Még nem vagy előfizetőnk? Olvasd el itt, hogy mi mindent tartalmaz az előfizetés, miért éri meg és miért nem akarsz ebből kimaradni.
Ez a doboz pontosan 10051 karakternyi színtiszta tudást rejt.
Folyamatosan építs értéket
Az árajánlatadás (és a lezárás) a legtisztább értékesítés – megállapodtok egy érték (a szolgáltatásod) árában.
Következésképp nem adhatsz szimplán weboldalt, logót vagy szöveget – mert weboldalt, logót és szöveget a szomszéd Pistike is tud csinálni. „Csak nem olyat”, vágod rá, és igazad van.
De ezt az ügyfeled tudja?
Ha nem, akkor az áraidat nem tudod megvédeni.
Árajánlatadáskor az ügyfelednek ismernie kell a USP-det, és értenie kell, hogy te miért készítesz jobb weboldalt, miért alkotsz maradandó és emlékezetes logót és miért írsz olyan szöveget, ami konvertál.
Vagyis: építsd fel a szolgáltatásod értékét.
Értéket pedig úgy építhetsz, ha nem arról beszélsz, hogy te mit adsz, hanem arról, hogy az ügyfél mit kap. Konkrétabban: a szöveggel te nem szimplán szöveget adsz át, hanem árbevétel-növekedést.
Utána ezen állításaidat igazolnod kell:
- mutass rá a karrieredre
- linkeld a blogod
- idézz korábbi ügyfeleidtől
- írj esettanulmányokat a korábbi anyagaidból, és küldd el az ügyfélnek
- mutass meg élőben egy weboldalt
- mutass Analytics-riportokat
Tehát lássa, hogy amit állítasz, az igaz.
Később (ha már elismert vagy) a referenciaadást vissza is utasíthatod. Cristiano Ronaldót nem kéred meg, hogy dekázzon párat. Ákostól nem kérsz referenciadalt. Lewis Hamiltonnak nem szólsz, hogy mutassa meg, hogy tud-e vezetni.
A referenciakérés lefordítva nagyjából ez: „nem ismerlek még, és sokan átvertek már, és amiket állítasz magadról, arról még nem tudom, hogy mit gondoljak.”
Minél hamarabb szeretnél eljutni oda, hogy referenciákat ne kelljen adnod – egyrészt azért, mert kényelmesebb neked, másrészt azért, mert nem kell külön adminisztrálni, hogy mire írtál alá titoktartásit (ergo nem mutathatod meg) és mire nem.
Ismétlem: ezeket nem azért csináljuk így, mert arrogánsak lennénk, és lusták lennénk átküldeni pár linket. Hanem azért, mert értéket növel az is, ha nem kell bemutatkoznod.
Te hogyan szoktad meggyőzni azokat az ügyfeleid, akik túl drágának tartják az áraid? Írd le hozzászólásban nyugodtan, hiszen magunk közt vagyunk. Vagy ha érzékenynek gondolod, akkor írd meg egy e-mailben.
Ez a cikk megér két lájkot is, de csak egyet kell adnod, viszont kétszeresen köszönöm.
Vélemény, hozzászólás?