Az első olyan magyar országgyűlési választáson vagyunk túl, amely nagyon komoly online jelenléttel hasított.
Marketingszakemberként kielemeztük, hogy mi történt április 8-án és milyen volt a kampány.
Mekkora volt a költés? Mi volt az ellenzék hibája? Hogyan készülhettél fel piaci szereplőként arra, hogy a Facebook-eléréseid a kampány alatt csökkennek? Érdekli-e az embereket egy párt programja?
Nagyon részletesen átbeszéljük azt, hogy marketingesekként és kommunikációs szakemberekként hogyan látjuk az országgyűlési választásokat és a kampányokat.
Írásban is olvashatod a friss elemzésünket.
Fogékonyak a magyarok az álhírekre
A Nyílt Társadalom Alapítvány március jelentéséből kiderült, hogy Magyarország előkelően teljesített az álhírfogyasztásban. Az északi országok (pl. Finnország, Dánia, Hollandia), valamint az Egyesült Királyság, Németország és Ausztria a jelentés szerint azért nem érintett ebben a problémában, mert mélyebb a bizalom az emberek között, valamint nemcsak az oktatás, de a sajtószabadság is magasabb színvonalú.
Magyarország az álhírek iránti fogékonyságban a balkáni országokat, Törökországot és Macedóniát előzte meg. A jelentés szerint a magyarok azért hisznek jobban az álhíreknek, mert hiányosságokkal küzd az oktatás és nincs meg a társadalomban a bizalom egymás felé. Plusz a média erős kontroll alatt van, vagyis nálunk könnyebb elhitetni bármit az emberekkel.
59 lépéses checklist a tökéletes (és hatékony) hírleveledhez

*A csekklista megrendelésével egyben elfogadod, hogy a továbbiakban e-maileket fogadj a marketingszoveg.com-tól. A további e-mailekről való leiratkozás bármikor lehetséges. Adataidat harmadik félnek nem adjuk ki. Adatkezelőként a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság NAIH-61059/2012. számon tart nyilván minket.
Vélemény, hozzászólás?