Hírlevelet írni nem könnyű. Főleg, ha hetente egyet kiküldesz ugyanarra a listára.
Hogyan érd el, hogy ne unjanak rád? Hogyan tartsd alacsonyan a leiratkozást, és hogyan érd el, hogy ne legyenek torkig azzal a feliratkozóid, hogy el akarsz nekik adni?
Úgy, hogy nem adsz el nekik. Vagy éppen csak mintegy mellékesen teszed azt.
Úgy, hogy megleped őket. Úgy, hogy valami hasznosat is adsz nekik.
Mutatom, hogyan írtam meg az eddigi egyik legjobb eredményeket hozó hírlevelünket (és persze a pontos számokat is.)
A levél tárgya
Zoli vidéken van, ezért gyorsan küldök neked egy e-könyvet
Itt két fontos dolgot kell megjegyeznem.
1. A tárgy nem tartalmaz valótlanságot. Egy előfizetőnk meg is kérdezte, miért teszünk úgy, mintha Zoli nem tudott volna erről – egyszerűen azért, mert tényleg így volt. Szerencsére van akkora szabadságunk, hogy megtehetjük ezt.
Fontos, hogy bármilyen trükkösen fogalmazol is, soha ne állíts valótlanságot. Az ugyanis kiderül, az pedig negatívan csapódik majd le rajtad.
A jó marketinges nem hazudik, hanem sztorizik, ezt Godin könyve óta tudjuk és valljuk is.
2. A sztori. „A főnök vidéken van” tippet már ebben a cikkben is olvashattad, most végre nekem is alkalmam volt kipróbálni.
Ez egy remek sztori: ha a feliratkozóid megszokták, hogy egy címzettől kapnak egy adott hírlevelet egy ilyen fogással akár megtöbbszörözheted a megnyitási arányt. Ugyanis nemcsak más címzettet fognak látni, egyben egy eleve érdekes történetet sugall maga a tárgysor is.
Próbáld ki – hagyd ott a levelezőt valakinek, akiben megbízol a cégben. Mondd meg, hogy írjon egy hírlevelet egy előre megadott témában, majd menjen ki az ő nevével. De figyelj arra is, hogy egy ilyen trükköt nagyon ritkán játszhatsz csak el, ezért valóban jó levélnek kell lennie.
Íme, maga a levél:
Az előfizetős részben minden számot megkapsz. Teljes marketingtranszparencia.
Előfizettél már? Ha igen, akkor itt tudsz bejelentkezni. Még nem vagy előfizetőnk? Olvasd el itt, hogy mi mindent tartalmaz az előfizetés, miért éri meg és miért nem akarsz ebből kimaradni.
Ez a doboz pontosan 7651 karakternyi színtiszta tudást rejt.
Összegezve
Ha hírlevelet küldesz, ne csak száraz ajánlatokat tegyél, ne egyszerűen egy terméket vagy szolgáltatást akarj eladni.
Sőt, ne is akarj eladni (mindig): egyszerűen sztorizz, és kösd össze ügyesen a sztorit a termékeddel.
Ne félj kipróbálni az ilyen „a főnök szabadságra ment” típusú megközelítéseket, mert ha mértéket tartasz és tudod, mikor alkalmazd őket, akkor elképesztően jó számokat fogsz látni.
És persze ami a legfontosabb: tiszteld a listádat, adj nekik olyasmit, ami releváns és hasznos. Aminek örülnek, és ami miatt a következő hírleveledet már várni fogják és szívesen olvassák.
Szia!
Abszolút lényeglátó és -kiemelő hozzászólás következik… 🙂
“…ha a feliratkozóid megszokták, hogy egy címzettől kapnak egy adott hírlevelet egy ilyen fogással akár megtöbbszörözheted a megnyitási arányt. Ugyanis nemcsak más címzettet fognak látni, egyben egy eleve érdekes történetet sugall maga a tárgysor is.” = Itt a “címzett” nem inkább “feladó” kellene legyen? 🙂
Szép hétvégét!
Marianna
Természetesen igazad van, köszönöm az észrevételt, javítottam is a cikket.